DOI: https://doi.org/10.24061/1727-4338.XVII.3.65.2018.6

КРОВОПОСТАЧАННЯ НИЖНЬОЇ КІНЦІВКИ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ФОРМУ СИНДРОМУ СТОПИ ДІАБЕТИКА

S. N. Didenko

Анотація


Мета роботи - порівняти особливості кровопостачання нижньої кінцівки у хворих на облітеруючий атеросклероз та на цукровий діабет.

Матеріали і методи. У статті наведені результати обстеження та хірургічного лікування 22 хворих на цукровий діабет з ураженням магістральних артерій нижніх кінцівок. За даними ультразвукової допплерографії та артеріографії виділяли рівні ураження артерій: оклюзію аорто-стегнового сегмента, стегново-підколінного сегмента, підколінно-гомілково-стопного сегмента. Реконструктивна операція на артеріях з відновленням кровопостачання нижньої кінцівки виконана 67 хворим

Результати. Описані особливості гемодинаміки до і після оперативного втручання окремо, та в порівнянні з ідентичними групами хворих на облітеруючий атеросклероз. Встановлено, що при однаковому рівні ураження артерій прояви ішемії стопи у хворих на цукровий діабет більші, ніж у хворих на атеросклероз, а  при здійснені оперативних втручань доцільне виконання дистальних реконструкцій, зважаючи на багаторівневість ураження.

Висновки. При однаковому рівні ураження артерій вираженість ішемії стопи у хворих на цукровий діабет більша, ніж у хворих на атеросклероз. Зважаючи на це, а також багаторівневість ураження, у хворих на цукровий діабет показане виконання дистальної реконструкції при здійсненні операції на артеріях стегново-підколінного сегмента.


Ключові слова


облітеруючий атеросклероз; цукровий діабет; реваскулярізуючі операції

Повний текст:

PDF

Посилання


Suharev II. Hirurgija ateroskleroza sosudov u bol'nyh saharnym diabetom [Surgery of arteriosclerosis of vessels in patients with diabetes mellitus]. Kiev; 1993. 295 p. (in Russian).

Nikul'nikov PI. Hirurgicheskoe lechenie ateroskleroticheskih okkljuzij brjushnoj aorty i perifericheskih arterij u bol'nyh saharnym diabetom [Surgical treatment of atherosclerotic occlusions of the abdominal aorta and peripheral arteries in patients with diabetes mellitus] [avtoreferat]. Kiev; 1983. 24 p. (in Russian).

Levin ME, O’Neal LW, editors. The diabetic foot. 5th ed. St. Louis MO: Mosby; 1993. 350 p.


Пристатейна бібліографія ГОСТ


1. Сухарев ИИ.  Хирургия атеросклероза сосудов у больных сахарным диабетом. Киев; 1993. 295 с.

2. Никульников ПИ. Хирургическое лечение атеросклеротических окклюзий брюшной аорты и периферических артерий у больных сахарным диабетом [автореферат]. Киев; 1983. 24 с.

3. Levin ME, O’Neal LW, editors.  The diabetic foot. 5th ed. St. Louis MO: Mosby; 1993. 350 p.

© Clinical & Experimental Pathology, 2004-2019
When you copy an active link to the material is required
ISSN 2521-1153 (Online)
ISSN 1727-4338 (Print)
tel./fax +38(0372)553754